Maldivler

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Hint Okyanusu’na dağılmış binden fazla ada ile ünlü Maldivler eşsiz bir deneyim sunuyor. Maldivler’i ziyaret etmek için en iyi zaman, muson mevsimi dışındaki Kasım ve Nisan ayları arasıdır.

Kartpostalları andıran manzarası, lüks ada tatil köyleri ve yıl boyu süren sıcak havasıyla Maldivler, dünyanın her yerinden yıl boyunca tatilcileri ağırlıyor. Peki Maldivler’e ne zaman gidilir? Özellikle belirtelim Maldivler’de turizm sezonu hiç durmaz ve yıl boyunca devam eder. Muson döneminde bile tatilinizi çok etkileyecek bir durum yoktur. Yağmurlar bir iki saat yağdıktan sonra tekrar güneş açar ve sıcaklık hep 30 derece civarındadır.

  • Maldivler Turları "Para iadesi garantisiyle"
    5 gece konaklama, uçak bileti, transferler ve vergiler dahil WTS'de!
Maldivler

Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Ekvatorun her iki yanında yer alan Maldivler, sıcak ve tropik bir iklime sahiptir. Bu, yıl boyunca sıcaklıkların 25°C ile 31°C arasında olduğu anlamına gelse de, yağış, nem ve güneşlenme saatlerinde farklılıklar vardır. Hava durumuna göre Maldivler'e seyahat etmek için en iyi zamanın ne zaman olduğunu öğrenmek için kılavuzumuza göz atın. Bol güneş ışığı ve sıcak günlerle Ocak ayı Maldivler'de bir plaj tatili için mükemmel bir zamandır. Su görünürlüğü harika olduğu için ocak ayı şnorkelli yüzme veya dalış yapmak isteyen tatilciler için harika bir zaman. Ancak, Ocak ayının en yoğun sezon olduğunu belirtmekte fayda var.

Ocak ayında Maldivler’de ortalama sıcaklık 27, en yüksek sıcaklık 29, en düşük sıcaklık ise 25 derecedir.

Maldivler

Maldivler'de Şubat – Mart Arası Hava Durumu

Şubat ve Mart en kurak aylardır ve nem oranı düşüktür. Su görünürlüğü dalış ve şnorkelli yüzme için de mükemmeldir. Yine, bu aylar yoğun sezona giriyor, bu yüzden önceden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun. Şubat ve mart aylarında Maldivler'de ortalama sıcaklık 28, en yüksek sıcaklık 30, en düşük sıcaklık ise 26 derecedir. Nisan ayı, şnorkelli yüzme ve dalış için iyi su görünürlüğü ile bol güneş ışığına ve sıcak havaya sahiptir. Nisan ayının sonlarına doğru biraz yağış olabilir. Nisan ayında ortalama sıcaklık 29, en yüksek sıcaklık 31, en düşük sıcaklık ise 27 derecedir.

Maldivler

Maldivler'de Mayıs - Eylül Arası Hava Durumu

Mayıs ve Eylül ayları arası bol güneş ışığı ile sıcaktır. Yağış ve fırtına riski vardır - ancak bunlar genellikle oldukça hızlı geçer. Su görünürlüğü azalır, bu nedenle dalış ve şnorkelli yüzme o kadar cezbedici değildir. Ancak, düşük sezon olduğu için, uçuş ve otellerde harika seyahat fırsatları bulabilir ve daha az kalabalıkla tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu dönemde Maldivler'de ortalama sıcaklık 28, en yüksek sıcaklık 30, en düşük sıcaklık ise 25 derecedir.

Maldivler

Maldivler'de Ekim - Aralık Arası Hava Durumu

Ekim ve Kasım ayları, yüksek bir yağmur ve fırtına riski olmasına rağmen, ılık sıcaklıklar ve bol güneş ışığı sayesinde Maldivler'e seyahat etmek için popüler zamanlardır. Balina köpekbalıkları ve manta vatozları sudaki planktonlarla beslenmek için dışarı çıktığında yılın bu zamanı dalış ve şnorkelli yüzme için harikadır. Düşük sezon olduğundan uçuş ve konaklama fiyatları daha uygundur. Ekim Kasım aylarında Maldivler'de ortalama sıcaklık 27, en yüksek sıcaklık 29, en düşük sıcaklık ise 25 derecedir. Maldivler'de Aralık ayı sıcaktır. Yağmur ve fırtına riski olmasına rağmen bu hava olaylarının süresi kısadır. Noel döneminden önce seyahat etmek için otellerde büyük fırsatlar elde edebilirsiniz. Aralık ayında ortalama sıcaklık 27, en yüksek sıcaklık 29, en düşük sıcaklık 25 derecedir.

  • Maldivler Otelleri "%50'ye varan indirimli fiyatlarla"
    Oda/kahvaltı, yarım pansiyon ve her şey dahil konaklama seçenekleriyle WTS'de!
Maldivler

Maldivler'e Gitmek İçin En Uygun Zaman Nedir?

Mayıs ve Kasım ayları arası düşük sezondur. Uçak ve otel fiyatları bu sezonda en uygun seviyeye gelir. Mart ve Nisan ayları ise ortalama fiyatlar karşınıza çıkar. Aralık, ocak ve şubat aylarını kapsayan dönem Maldivler'de en yüksek sezondur. Bu dönemde uçak ve otel konaklama fiyatları diğer dönemlerden daha yüksektir. Maldivler'i ziyaret etmek için en iyi zamanın ne zaman olduğuna karar verirken göz önünde bulundurulması gereken tek faktör hava durumu değildir! Bütçenizi veya işten ne zaman izin alabileceğinizi ve hatta şnorkelli yüzme ve dalış için en iyi koşulların ne zaman olduğunu düşünmek isteyebilirsiniz! Aşağıda, karar vermenize yardımcı olacak diğer birkaç husus bulunmaktadır. Uçuş ve konaklamada en iyi fiyat için, yağmur ihtimalinin biraz daha yüksek olduğu ancak tesis içinde daha az insanın ve harika tatil tekliflerinin tadını çıkarabileceğiniz Mayıs ve Kasım ayları arasında Maldivler'i ziyaret etmenizi öneririz. Birçok insan, sonsuz miktarda güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için muson mevsiminden tamamen kaçınarak Kasım ve Nisan ayları arasında Maldivler'i ziyaret etmeyi tercih ediyor. Ancak, yılın bu zamanı yağışlı mevsime göre daha pahalı olacaktır. Özellikle gezginlerin kış güneşi tatili aradıkları Noel ve Yeni Yıl döneminde, Aralık ve Şubat ayları arasında otel ve uçak biletleri için daha yüksek fiyatlar bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir