Maldivler

Maldivler’e Nasıl Gidilir?

Maldivler'e Nasıl Gidilir?

Hint Okyanusu’nun cennet adalar topluluğu Maldivler’e Türk Hava Yolları ile direkt, Emirates ve Qatar gibi hava yollarının aktarmalı olarak gidilmektedir.

Bembeyaz kumsalları, muhteşem gün batımları ve kristal mavisi suları ile Maldivler dünyanın en nefes kesici manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Uzak adalara dağılmış lüks tatil köyleri, ziyaretçilere ömür boyu bir kez karşılaşabilecekleri bir deneyim sunar. Kendi özel adanızda birkaç gün geçirmek istediyseniz, burası tam size göre bir tatil yeri. El değmemiş plajlarda rahatlayın. Kiralık bir yelkenli teknenin pruvasında okyanusta atlayan yunusları veya manta ışınlarını izleyin. Şnorkelle yüzmeyi denemeye hazır mısınız? Maldivler, dünyanın en özel dalış noktalarından biri. Peki Maldivler’e nasıl gidilir?

  • Maldivler Turları "Para iadesi garantisiyle"
    5 gece konaklama, uçak bileti, transferler ve vergiler dahil WTS'de!
Maldivler

Maldivler'e Nasıl Gidilir?

Hint Okyanusu’ndaki Maldivler’e uçakla gitmek dışında bir seçenek bulunmuyor. İstanbul’dan Türk Hava Yolları’nın direkt seferleri ile başkent Male’deki uluslararası havaalanına ulaşmak mümkün. Dubai ve Katar’dan aktarmalı olarak da Maldivler’e gitmek çoğunlukla tercih ediliyor. Maldivler’deki ana havalimanı, küçük ülkeyi Hindistan, Çin ve Sri Lanka gibi Güney Doğu Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyadaki çeşitli ülke ve şehirlere bağlayan Velana Uluslararası Havalimanı olarak da bilinen Male Uluslararası Havalimanı’dır. Havaalanı, başkent Male’ye yakın olan Hulhule Adası’ndaki Kuzey Male Mercan Adası’nda yer almaktadır. Bunlar Male Uluslararası Havaalanı dışında ülkede üç uluslararası havalimanı daha var;

Gan Uluslararası Havalimanı, Gan
Hanimaadhoo Uluslararası Havaalanı, Hanimaadhoo
Maafaru Uluslararası Havalimanı, Maafaru

Male Havaalanından kalacağınız otele ulaşımınız ise otelinizin yer aldığı adanın başkent uzaklığına bağlı olarak sürat teknesi veya deniz uçağı ile sağlanıyor. Maldivler’de kalacağınız otelin bulunduğu adanın haricinde ıssız adaları keşfetmek isterseniz otelinizle iletişime geçip toplu turlara katılabilir veya sürat teknesi kiralayarak Hint okyanusunun ortasında büyüleyici bir gün geçirebilirsiniz. Ülkenin her yerinde kullanılan ve yerel dilde dhoni denilen tekneler ise daha yavaş ve dolayısıyla fiyatı daha uygun.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Maldivler’e vizesiz olarak gidebiliyor. Seyahat tarihinizden itibaren 6 ay geçerli bir pasaportunuzun olması Maldivler tatili için yeterli. Dünyanın en çok tercih edilen balayı ülkelerinden biri olan Maldivler’e nasıl gidilir sorusunun cevabı böyle. İyi tatiller!

  • Maldivler Otelleri "%50'ye varan indirimli fiyatlarla"
    Oda/kahvaltı, yarım pansiyon ve her şey dahil konaklama seçenekleriyle WTS'de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir