Maldivler

Maldivler Hakkında

Maldivler Hakkında

Maldivler hakkında akla ilk gelen mükemmel bir balayı tatili oluyor. 1.200 adadan oluşan Maldivler’de turistlere açık yaklaşık 100 tatil adası bulunuyor.

Maldivler, Hint Okyanusunda, yaklaşık 750 km uzunluğunda ve 120 km genişliğinde, 7. derece kuzey ve 1. derece güney enlemleri ile 72. ve 74. derece doğu uzunlukları (toplam alan) arasında yer alan yaklaşık 1.190 adadan oluşan bir adalar zinciri. Yaklaşık 90 bin kilometre kareye yayılan bu alandaki toplam arazi alanı ise sadece 298 kilometrekare. Maldivler balayı denince ilk akla gelen destinasyonların başında geliyor. Çoğu deniz seviyesinden sadece 2 metre yükseklikte, 200’ü yerleşim olan yaklaşık 1.200 adadan oluşan Maldivler’de turistlere açık yaklaşık 100 tatil adası bulunuyor.

  • Maldivler Turları "Para iadesi garantisiyle"
    5 gece konaklama, uçak bileti, transferler ve vergiler dahil WTS'de!
Maldivler

Maldivler Hakkında

Maldivler’in toplam nüfusu 500 bin civarında. 70 bin nüfuslu Başkent Malé adası hariç, diğer adalara yalnızca özel izinlerle erişilebiliyor. Küçük adaların çoğunda birer otel hizmet veriyor. Tüm tatil adaları turistler için özel olarak tasarlanmıştır.

Turizm, Maldivler'deki en büyük endüstridir. Gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYİH) yaklaşık yüzde 28 katkıda bulunur ve döviz kazancının yüzde 60'ından fazlasını ve vergi ve gümrük gelirlerinin yüzde 90'ından fazlasını oluşturur. Buna karşılık, işgücünün sadece yüzde 11'i (GSYİH'nın yüzde ikisine tekabül ediyor) ekonominin ikinci en büyük kolu olan balıkçılık sektöründe çalışıyor.

Nüfusunun büyük çoğunluğu Sünni Müslüman olan Maldivler’deki otel ve diğer konaklama tesislerinde herhangi bir alkol kısıtlaması bulunmuyor.

Yerel para birimi Rufiyaa (MVR), 100 Rufiyaa yaklaşık 6.5 dolardır. Ancak, bu paraya pek ihtiyacınız olmayacak. Ülkenin genelinde ağırlıklı olarak Amerikan doları kullanılıyor. Garsonlar ve diğer hizmetliler için makul bahşiş haftalık 5 dolar olarak genel kabul görür.

  • Maldivler Otelleri "%50'ye varan indirimli fiyatlarla"
    Oda/kahvaltı, yarım pansiyon ve her şey dahil konaklama seçenekleriyle WTS'de!
Maldivler

Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Mayıs ve Kasım ayları arası düşük sezondur. Uçak ve otel fiyatları bu sezonda en uygun seviyeye gelir. Mart ve Nisan ayları ise ortalama fiyatlar karşınıza çıkar. Aralık, ocak ve şubat aylarını kapsayan dönem Maldivler'de en yüksek sezondur. Bu dönemde uçak ve otel konaklama fiyatları diğer dönemlerden daha yüksektir. Maldivler'i ziyaret etmek için en iyi zamanın ne zaman olduğuna karar verirken göz önünde bulundurulması gereken tek faktör hava durumu değildir! Bütçenizi veya işten ne zaman izin alabileceğinizi ve hatta şnorkelli yüzme ve dalış için en iyi koşulların ne zaman olduğunu düşünmek isteyebilirsiniz! Aşağıda, karar vermenize yardımcı olacak diğer birkaç husus bulunmaktadır. Uçuş ve konaklamada en iyi fiyat için, yağmur ihtimalinin biraz daha yüksek olduğu ancak tesis içinde daha az insanın ve harika tatil tekliflerinin tadını çıkarabileceğiniz Mayıs ve Kasım ayları arasında Maldivler'i ziyaret etmenizi öneririz. Birçok insan, sonsuz miktarda güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için muson mevsiminden tamamen kaçınarak Kasım ve Nisan ayları arasında Maldivler'i ziyaret etmeyi tercih ediyor. Ancak, yılın bu zamanı yağışlı mevsime göre daha pahalı olacaktır. Özellikle gezginlerin kış güneşi tatili aradıkları Noel ve Yeni Yıl döneminde, Aralık ve Şubat ayları arasında otel ve uçak biletleri için daha yüksek fiyatlar bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir