Maldivler

Maldivler Vize İstiyor Mu?

Maldivler Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti ile Maldivler devleti arasında imzalanan anlaşma uyarınca Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşları için Maldivler vizesi gerekmemektedir.

30 günlük turistik seyahatler için Türk vatandaşlarının Maldivler vizesine ihtiyacı yoktur. Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport Maldivler vizesi için yeterlidir. Hatırlatmakta fayda var, havaalanında görevliler otel ve dönüş uçağı rezervasyonlarınızı görmek isteyecektir. Altı yaşına kadar olan çocuklar ebeveynlerinin pasaportlarıyla giriş yapabilir. Daha büyük çocukların ülkeye girebilmeleri için kendi fotoğraflı kimliklerine ihtiyaçları vardır.

  • Maldivler Turları "Para iadesi garantisiyle"
    5 gece konaklama, uçak bileti, transferler ve vergiler dahil WTS'de!
Maldivler

Maldivler'e Seyahat Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Maldivler'i ziyaret edecek turistlerin çiğ meyve ve salataları dikkatli tüketmeleri, musluk suyu içmemeleri konusunda dikkatli olması gerekiyor. Başkent Malé ve Addu dışındaki eczanelerde ilaç çeşitleri kısıtlı olduğu için ziyaretçilerin düzenli kullandıkları ilaçlarını yanında götürmeleri tavsiye edilir. Tropik iklime sahip Maldivler'de güneş zaman zaman yakıcı olabildiğinden güneş koruyucunuzu yanınıza aldığınızdan emin olun. Sağlığınız için bol su tüketimine özen gösterin.

Maldivler'in para birimi Ruffiya, Hindistan rupisine dayanmaktadır ve bu nedenle Maldivler rupisi olarak da bilinir. Mümkün olduğunca az para alışverişi yapmanızı öneririz. Bir yandan döviz kuru tatilciler için oldukça elverişsizdir, öte yandan otel ve tatil köylerinde kredi kartı ile kolayca ödeme yapabileceğiniz için muhtemelen Ruffiya'ya nadiren ihtiyacınız olacaktır. Tatil köylerinde nakit ödemeler genellikle ABD doları cinsinden yapılır.

Garsonlar, hamallar ve diğer hizmetliler için bahşişler nakit olarak ödenir. Turlar, masajlar ve tüm boş zaman aktiviteleri rezerve edilen odaya yazılacaktır. Otel faturası kredi kartı ile ödenir. Maldivler yerel para birimi Rufiyaa, yalnızca para çekme/değişim makbuzunun ibrazı üzerine Maldivler Merkez Bankası'nda iade edilebilir! Yerel para birimini ülkeden dışarı çıkarmak kesinlikle yasaktır.

  • Maldivler Otelleri "%50'ye varan indirimli fiyatlarla"
    Oda/kahvaltı, yarım pansiyon ve her şey dahil konaklama seçenekleriyle WTS'de!
Maldivler

Maldivler'de Tatil

Maldivler'in hangi adasını ziyaret etmeye karar verirseniz verin, yerel halkın misafirperverliği ve sıcaklığı ülke sınırlarının çok ötesinde bilinir. İslam ülkesi Maldivler'de resmi tatil Cuma günüdür ve çoğu işyeri ile tüm devlet daireleri kapalıdır. Genel olarak, Maldivler çok güvenli bir tatil yeri olarak kabul edilir. Elbette yine de değerli eşyalarınız için kasa kullanmanızı öneririz. Cuma günleri hariç, dükkanlar genellikle 21.00'e kadar, hatta bazen 22.00'a kadar açıktır.

Maldiv adalarında İngilizce, Fransızca ve bazen Almanca konuşulur. Burada geleneksel olarak konuşulan dil, Arapça, Hintçe ve İngilizce'den bolca etkilenmiş olan, Arapça gibi sağdan sola yazılan Maldivce veya Dhivehi'dir. Maldivler'e girişte özel olarak izin alınmış olanlar haricinde evcil hayvanların girişine izin verilmez. Şu anda Maldivler'e giriş için Covid -19 aşısı zorunlu değildir. Maldivler'e girişte diğer hastalıklar için de zorunlu aşı uygulaması yoktur. Tatil köyleri ve yerel adalar için mevcut giriş koşulları hakkında otellerin internet sitelerinden veya ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Maldivler'de zaman zaman çıkan siyasi karışıklıklardan otel adaları hiçbir zaman etkilenmemiştir. Otellerin bulunduğu adalarda ise güvenlik sorunu yoktur. Male Uluslararası havaalanına vardığınızda, genellikle oradan deniz uçağı veya sürat teknesiyle doğrudan kalacağınız tesise transferiniz gerçekleştirilir. Sürat tekneleri ve deniz uçakları doğrudan havaalanı adasından kalkar. Başkent Malé'ye bir ziyaret genellikle gerekli değildir ve turistler arasında pek tercih edilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir