Maldivler

Maldivler Uçakla Kaç Saat?

Maldivler Uçakla Kaç Saat?

Türkiye’den Maldivler’e çok sayıda uçuş bağlantısı bulunmaktadır. Direkt uçuşlar yaklaşık 8 saat sürerken, Katar veya Dubai aktarmalı uçuşlarda ise ortalama 12 saati bulur.

Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Maldivler’e ulaşım uçakla sağlanıyor. Türkiye’den Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşlarıyla balayı cenneti Maldivler’e ulaşım 8 saat civarında sürüyor. Maldivler’e uçuş süresi Katar veya Dubai aktarmalı uçuşlarda ise 11-12 saati bulabiliyor. Maldivler’de Hint Okyanusu’nun kristal berraklığındaki suyu güneş ışınlarıyla parıldar. Uçsuz bucaksız kumsalların ve eşsiz bitki örtüsünün yemyeşilliğiyle büyüleneceksiniz. Maldivler’e varış, havaalanı, ulaşım araçları, saat farkı gibi bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Maldivler

Maldivler Uçakla Kaç Saat Sürüyor?

Hint Okyanusu'ndaki tatil cenneti Maldivler'e Türkiye'den çok sayıda uçuş bağlantısı bulunmaktadır. Direkt uçuşlar yaklaşık 8 saat sürer. Katar veya Dubai aktarmalı uçuşlarda ise doğal olarak bu süre biraz daha artar ve 11-12 saati buluyor. Maldivler'de göreceğiniz ilk şey, aynı adı taşıyan başkente yaklaşık iki kilometre uzaklıktaki Hulhule adasındaki Male'deki havaalanıdır. Burada konuklar, seyahat acenteleri veya otel personeli tarafından kişisel olarak karşılanır ve konaklayacağınız ada daha uzaktaysa sürat teknesi veya deniz uçağı transferiniz gerçekleştirilir. Her iki ulaşım aracının da farklı avantajları var: Teknede rahatlayabilir ve Maldivler'in rüya gibi lagün ve su dünyasına daha yakın olabilirsiniz. Gidilecek yere bağlı olarak, tekne turu beş saate kadar sürebilir, bu süre içinde günlük yaşamı geride bırakırsınız ve tatil beldesi hakkındaki beklentileriniz giderek büyür. Gözlerinizin önünde uzanan fantastik palmiye kumsalları ve egzotik balıkların ilk sürüleri yolunuzda size eşlik eder.

Öte yandan, yolculuğunuza deniz uçağıyla devam ederseniz, muhteşem bir renk oyunu ile ödüllendirileceksiniz: Sudaki mavi ve turkuazın en çeşitli tonları, ada bitki örtüsünün gür yeşili ile ışıldar. Deniz uçağı sadece kısa bir mesafedeki adaların üzerinden uçtuğu için, tek tek lagünler ve tatil köyleri yukarıdan daha yakından incelenebilir ve bir kolye üzerinde inci gibi sıralanmış gibi görünen atoller muhteşem bir manzara oluşturur. Sürat teknesi ve deniz uçaklarına ek olarak, tatilciler bir adadan diğerine gitmek için dhonileri de kullanabilirler. Bunlar, yerel halkın geleneksel tekneleridir. Adaların çoğu yürüyerek yarım saat içinde kolayca gezilebilir. Male'ye özgü, farklı yerleri keşfetmek için taksileri de kullanabilirsiniz.

Maldivler

Maldivler Saat Farkı

Balayı cenneti Maldivler ile Türkiye arasında saat farkı 2'dir. Şu an Maldivler'de saat kaç sorusunun cevabı ve hesaplaması basittir. Türkiye'deki saate 2 saat eklediğinizde Maldivler saatini bulursunuz. Az sayıdaki adada ise saat farkı 3'tür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir