Maldivler

Maldivler Uçak Bileti

Maldivler Uçak Bileti

Türkiye’den Maldivler’e Türk Hava Yolları ile direkt, Qatar Airways ve Emirates ile aktarmalı olarak gidilebilen Maldivler uçak bileti aramaları sıkça yapılıyor.

Maldivler kelimesinin “adalar zinciri” anlamına geldiğini ve Maldivler’in 1200’den fazla mercan adasından oluştuğunu biliyor muydunuz? Bu eşsiz ülkeye seyahat ederken Maldivler uçak bileti araştırmaları önemli bir yer teşkil ediyor. Maldivler, Hindistan ve Sri Lanka’nın 871 kilometre güneybatısında Hint Okyanusu’nda yayılan takım adalardan oluşuyor. Maldivler, kara alanı olarak dünyadaki en küçük ülkelerden biri iken, 107.000 kilometrekarenin üzerindeki su alanı Avusturya’dan daha büyüktür. Toplam nüfusun üçte biri olan yaklaşık 123.000 kişi, Kuzey Male Atolü’nün güneyinde, yalnızca yaklaşık 2,74 kilometrekare büyüklüğündeki Male adasında yaşıyor.

  • Maldivler Turları "Para iadesi garantisiyle"
    5 gece konaklama, uçak bileti, transferler ve vergiler dahil WTS'de!
Maldivler

Maldivler Uçak Bileti

Maldivler uçak bileti arayışlarınızda danışmanlarımız size 1000'den fazla sağlayıcının uçuşlarını karşılaştırarak en iyi fiyatı ve teklifleri sunacaktır. Maldivler yönüne uçmak için en ucuz dönemi hatta günü WTS ekibi sizin için bulur ve Maldivler uçak bileti rezervasyonunuz en uygun koşullarla yapılır. Türkiye’den Maldivler’e direkt uçuşlar Hulhule Adası’nda bulunan Velana Uluslararası Havalimanı’na yapılır. 2 buçuk kilometre mesafedeki başkent Male adasına ortalama 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ülkedeki iki muson türü, farklı hava koşulları nedeniyle yüksek ve düşük sezon için de temel oluşturur. Seyahat, Aralık ayından Mart ayına kadar en pahalıdır ve fiyatlar Şubat ayında zirveye ulaşır. Buna karşılık, Mayıs'tan Ekim'e kadar olan düşük sezon Maldivler uçak bileti için en uygun dönemdir. Özellikle Haziran ayı en düşük sezon olarak öne çıkar. Haziran-Ağustos arası uçuşlar %40'a varan oranda daha ucuz olabilir. Unutmayın ki Maldivler’de turizm tüm yıl boyunca devam eder. Düşük sezon olarak adlandırılan dönemlerde yağmurlar görünür ancak bu yağışlar kısa sürelidir ve yağış bittikten sonra açan güneşin tadını çıkarmaya devam edersiniz. Sıcaklıklar da en yağışlı dönemlerde bile 30 dereceye yakındır.

Noel ve Yılbaşı dönemleri ile Ocak veya Şubat aylarında Çin Yeni Yılı gibi kutlamaların olduğu dönemlerde Maldivler uçak bileti fiyatları zirveye çıkar. Maldivler seyahatinizi en uygun fiyatlarla planlamak için WTS ekipleriyle seyahat tarihlerinize karar verin ve cennet adalarda tatilin keyfini çıkarın.

  • Maldivler Otelleri "%50'ye varan indirimli fiyatlarla"
    Oda/kahvaltı, yarım pansiyon ve her şey dahil konaklama seçenekleriyle WTS'de!
Maldivler

Maldivler'e Seyahat Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Maldivler'i ziyaret edecek turistlerin çiğ meyve ve salataları dikkatli tüketmeleri, musluk suyu içmemeleri konusunda dikkatli olması gerekiyor. Başkent Malé ve Addu dışındaki eczanelerde ilaç çeşitleri kısıtlı olduğu için ziyaretçilerin düzenli kullandıkları ilaçlarını yanında götürmeleri tavsiye edilir. Tropik iklime sahip Maldivler'de güneş zaman zaman yakıcı olabildiğinden güneş koruyucunuzu yanınıza aldığınızdan emin olun. Sağlığınız için bol su tüketimine özen gösterin.

Maldivler'in para birimi Ruffiya, Hindistan rupisine dayanmaktadır ve bu nedenle Maldivler rupisi olarak da bilinir. Mümkün olduğunca az para alışverişi yapmanızı öneririz. Bir yandan döviz kuru tatilciler için oldukça elverişsizdir, öte yandan otel ve tatil köylerinde kredi kartı ile kolayca ödeme yapabileceğiniz için muhtemelen Ruffiya'ya nadiren ihtiyacınız olacaktır. Tatil köylerinde nakit ödemeler genellikle ABD doları cinsinden yapılır.

Garsonlar, hamallar ve diğer hizmetliler için bahşişler nakit olarak ödenir. Turlar, masajlar ve tüm boş zaman aktiviteleri rezerve edilen odaya yazılacaktır. Otel faturası kredi kartı ile ödenir. Maldivler yerel para birimi Rufiyaa, yalnızca para çekme/değişim makbuzunun ibrazı üzerine Maldivler Merkez Bankası'nda iade edilebilir! Yerel para birimini ülkeden dışarı çıkarmak kesinlikle yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir